امروز سر کلاس تاریخ بحث به موضوع کارکردن و اشتغال ن در بیرون خانه کشیده شد.بچه نظرات مختلفی داشتندو هرکدام اظهار نظری می کردند. ریحانه که همیشه در دفاع از حقوق ن ید طولایی داشت گفت: خانوم چه معنی داره زنها همش مثل کلفت بی جیره و مواجب تو خونه کار کنند و بشورن و بسابن. وبرا هرچیزی که میخوان دستشون جلو شوهرشون دراز باشه؟زن باید مستقل باشه و دستش تو جیب خودش باشه و از زندگیش لذت ببره.

گفتم:قبول دارم که اگه زن از نظر مالی مستقل باشه خیلی خیلی حس خوبی داره.ولی من بعنوان زنی که شاغل هستم به خوبی از مشکلات و سختی های کارکردن بیرون از خانه آگاهم.و اون را تجربه کردم.زنی که بیرون از خونه کار می کنه مجبوره دو برابر حد معمول از جسمش کار بکشه تا بتونه هم کارهای خونه و هم کارهای بیرون را به خوبی انجام بده و اگرنه یا تو شغلش موفق نسیت یا کارهای خونه اش همیشه لنگ میزنه.جالبه بدونید که اسلام اصلا کارهای منزل را وظیفه زن نمی دونه.و اگه زن این کارها را انجام میده به همسرش لطف می کنه و حتی میتونه بابتش از همسرش حقوق بگیره. مهمترین وظیفه زن از نظر اسلام تربیت فرزنده.

مهسا با حالت تمسخر گفت: یعنی فرمودند خانمها فقط برای زاییدن آفریده شدند یه چیزی تو مایه های فند.(همه زدند زیر خنده) گفتم اتفاقا زن با این موجودی که تو کفتی زمین تا آسموم فرق داره.مهمترین کار توی این دنیا تربیت یک انسانه.اگر انسانها درست تربیت نشن دنیا جهنم میشه.انسان پیچیده ترین موجود عالمه که دانشمندان بزرگ دنیا تازه به گوشه ای از پیچیدگی های اون پی بردن.و اسلام میگه این کار بسیار سخت تنها از یک روح لطیف و حساس به نام زن ساخته شده. و دقیقا این نشانه ارزش بالای زن در اسلام. بزرگترین مربی در این عالم کیه؟؟؟ رب به معنی تربیت کننده است.و خداوند ارزش زن را در حد خودش بالا برده. نگین:ولی خانوم من هنوزم تو کفم نمیره بخوام دستم را جلو یه مرد دراز کنم تا به من پول بده. گفتم:متاسفانه فرهنگی که دو دهه است تو کشور ما به اشتباه مطرح شده و تو ذهن خانمها کردن اینه که مردها را رقیب خودشون می دونند.در صورتی که دو نفر وقتی ازدواج می کنند دیگه من نیستند ما میشن با هم یکی میشن. دیگه من و تویی نباید تو زندگیشون باشه.یه چیز جالب براتون بگم شاید ندونید.شما می دونید تو کشورهای غربی یکی از شرایط ازدواج شاغل بودن زنه.یعنی مرد حاضر نیست مخارج همسرش را تامین کنه. و زن باید خودش مخارج زندگیش را در بیاره.حتی وقتی با هم رستوران میرن هرکدوم غذای خودشون را حساب می کنند.اگه تو اروپا و آمریکا مردی حاضر باشه مخارج همسرش را بده و زن سر کار نره چقدر اون زن به دیگران فخر می فروشه که همسرم اینقدر عاشق منه که حاضره خودش به تنهایی کار کنه و مخارج من را بده. محدثه با تعجب : واااااقعا؟؟؟ گفتم : بله واقعا.اونوقت اسلام مرد را مکلف می کنه که خوراک و پوشاک و مسکن زن را تامین کنه.بهش نفقه بده. ویکی از شرایط اصلی ازدواج هم دادن مهریه است.این متمدنانه ترین قانونیه که میتونه درباره زن وجود داشته باشه.اینکه زن خانومی کنه و فقط همه انرژی و توانش را برای فرزندانش و تربیت اونا بذاره

مریم: ولی خانوم قدیما .(صدای اذان از بلندگوی مدرسه بلند شد.) زنگ نماز بود و وقت کلاس تموم شده بود.گفتم انشاالله یه فرصت دیگه بازم درمورد این موضوع بحث می کنیم. قیافه بعضی از بچه ها که انگار با حرفای من یکم گیج شده بودند دیدنی بود.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Angie سخت افزارچي فروش شمش روی | فروش خاک روی | صادرات شمش روی Kenneth قاب چوبی سلطان قلب ها قاب شیشه ای احساس آب Stephanie